Budu stavět a chci tištěný katalog domů CENTRUM STAVEB


Chcete stavět s námi?
Napište si o nový katalog!


Technologie a materiály

Když si nevím rady, raději se zeptám

Každý, kdo staví dům, bude dříve či později čelit nejrůznějším rozhodnutím, se kterými pak bude ve většině případů žít po zbytek svého života. Bude muset volit, zda bude chtít velký dvougenerační dům nebo menší útulnou stavbu či něco jako vilku. Podsklepený nebo s podkrovím. Jak velkou si nechá udělat jídelnu, kde bude kuchyně, kde obývák a kde dětský pokoj. Zda zvolí plastová okna nebo dřevěná okna či eurookna, jaké parapety si nechá dát do interiéru a jako do exteriéru. Je toho mnoho, co bude muset stavbařům a manuálním dělníkům sdělit, aby ve výsledném efektu měl to, co si představoval a především, aby to bylo k jeho spokojenosti po všech stránkách – tedy nejen z estetického hlediska, ale také z hlediska praktického a finančního.

Již naše maminky nám říkali, že když něco nevíme, máme se zeptat, než něco uděláme špatně. Lepší je se 2x (hloupě) zeptat, než pak muset odklízet škody napáchané nevědomostí nebo nedorozuměním, jelikož jsme se nezeptali. A měli samozřejmě pravdu, jak jinak.

Takže pokud si při stavbě nevíte rady, nestyďte se požádat o radu některého z odborníků ve svém oboru. Architekti, inženýři a bytoví designéři jsou tu od toho, aby všechny nároky vhodně skloubili k vašemu prospěchu. Například v případě těch zmíněných oken si můžete jednotlivým výběrem ušetřit cenu za únik tepelné energie, nebudete mít nadmíru vlhkosti v místnosti a tím pádem ani plísně, a v neposlední řadě se vám to bude líbit. Někdo má raději přírodní vzhled dřeva, druhý dá přednost plastu a třetí si zvolí něco mezi. Co člověk - to názor.

Vždycky chtějte, aby vám spočítali předem cenovou kalkulaci, abyste se tak vyhnuli trapné situaci, kdy si něco objednáte a pak nemáte na zaplacení. Je to dnes běžná věc, že se nejprve informujete na cenu. Rovněž se vždy zajímejte o reference firmy a záruky. Klidně si porovnejte několik firem současně, než se rozhodnete, komu práci přidělíte. 

Přidáno 30. 5. 2011

Autor: Centrum staveb-domy na klíč

Přidat hodnocení
Správa nemovitostí Mešťánek
Levné balíky do zahraničí
Partner pro rok 2019

 


s