Budu stavět a chci tištěný katalog domů CENTRUM STAVEB


Chcete stavět s námi?
Napište si o nový katalog!


Proč dřevostavby


Úspora energií u dřevostaveb

Velmi zásadní výhodou dřevostaveb je výborná tepelně izolační vlastnost, kde splnění nízkoenergetického či pasivního standardu je snazší než u zděných staveb.
Úspora na vytápění u kvalitní nízkoenergetické dřevostavby může dosahovat oproti běžnému zděnému domu zhruba 10-15.000 korun ročně (v některých případech jsou to ale i desetitisíce korun!), v závislosti na konstrukčním a topném systému domu.Výstavba dřevostaveb probíhá po celý rok

Stavby zejména panelových tzv. sendvičových dřevostaveb mají tu ohromnou výhodu, že se dají stavět prakticky v jakémkoliv ročním období, což je umožněno maximální možnou prefabrikací stavebních panelů ve výrobních halách.


Dřevostavba má suché procesy stavby

Jednou z nejvýraznějších výhod dřevostaveb je suchý proces výstavby, který nám jednak výrazně urychluje celou stavbu, proto se nemusí čekat na časově velmi zdlouhavé technologické procesy jako u zděných staveb, ale také nám nevnáší do domu velmi nežádoucí vestavěnou vlhkost.


Pocitově příjemný pobyt v dřevostavbách

Zřejmě každý kdo přijde do dřevostavby bude překvapen velmi příjemným klimatem. Obecně mají dřevostavby i tu vynikající vlastnost, že povrchy obvodových konstrukcí jsou teplejší a to cca. o 2°C oproti zděným stavbám.

 

Dobré akustické vlastnosti dřevostaveb

Přestože v tomto bodě nedosahují dřevostavby akustických kvalit zděných domů, tak kvalitně provedená dřevostavba splňuje zcela bez problémů hygienicky závazné předpisy. Čistě subjektivně je to v případě lepší dřevostavby, s porovnáním s klasickým zděným domem, pocitově opravdu nepříliš zjevný rozdíl. 

 

Dřevostavby nabízejí více vnitřního prostoru

Úspora na podlahové ploše je kolem 7-10% a to může být jedna místnost navíc! Úspora místa je důsledkem subtilnější obvodové, ale i vnitřní konstrukce.

 

Požární a statická odolnost dřevostaveb

Ačkoliv velmi častým názorem laiků je, že dřevostavba má nízkou požární odolnost, skutečnost je taková, že certifikované konstrukční systémy dřevostaveb musejí splňovat všechny závazné normy a předpisy, které jsou dosti přísné. Obvodová konstrukce panelových systémů splňující požární předpisy, se testuje ve speciálních certifikačních laboratořích a doba prohoření konstrukce činí běžně 60-120minut!
Statická a konstrukční odolnost dřeva je velmi vysoká, a v tlaku kolmo na vlákna dokonce předčí i prostý beton.

 

Dřevostavby jsou ekologické

Na světě zřejmě nenajdete více ekologický a zároveň tak masivně používaný stavební materiál jakým je dřevo. Dřevo je prakticky jediný stavební materiál, který opět doroste a je tak trvale obnovitelnou surovinou. 
Na zpracování dřeva je také použito nesrovnatelně méně tzv. "šedé energie" než na výrobu pálených cihel, čímž se výrazně snižuje ekologické zatížení našeho těžce zkoušeného životního prostředí.


Vynikající estetické vlastnosti dřeva

Neméně důležitý faktor je vysoká hodnota dřeva z estetického pohledu a to jak použitím v interiérech, tak i exteriérech domu.
Dřevo, dřevěné materiály a doplňky i krásně voní, a dotváří tak navíc příjemnou atmosféru domova.


Dále pokračujte na konstrukční systémy dřevostaveb, nebo pro další informace volejte na tel. +420 777 011 330.

 Správa nemovitostí Mešťánek
Levné balíky do zahraničí
Partner pro rok 2019

 


s